Ciekawostki

Strona główna » Ciekawostki

wielkość tekstu:A | A | A

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że co drugi Polak ma problemy z nadwagą lub otyłością. Zbyt duża waga prowadzi u młodych osób do zaburzeń w odżywianiu, bo chcą bardzo szybko rzucić zbędną tkankę tłuszczową. Nadwaga u dzieci odbija się negatywnie na ich zdrowiu. Otyłość prowadzi do chorób serca, problemów z krążeniem, ciśnieniem i cukrzycy. Rosnąca świadomość Polaków wskazuje, że coraz bardziej zwraca się uwagę na zdrowe odżywianie łącząc je ze zdrowym stylem życia z uwzględnieniem regularnych ćwiczeń i ograniczenia używek.

Inne ciekawostki:

  • Kiedy tracimy na wadze bez ćwiczeń fizycznych, tracimy zarówno mięśnie, jak i tłuszcz. Kiedy jednak przybieramy na wadze bez ćwiczeń, zyskujemy jedynie tłuszcz. Uzyskanie masy tłuszczu jest o wiele łatwiejsze niż uzyskanie masy mięśniowej, co jest jednym z powodów, dla których częste przechodzenie na dietę przynosi żałosne efekty. Gdy co chwila tracimy na wadze, a potem przybieramy, kończymy z jeszcze większą ilością tłuszczu niż na początku ze względu na utratę masy mięśniowej, która ma miejsce za każdym razem kiedy chudniemy. Redukcja masy mięśniowej może przełożyć się na spowolnienie metabolizmu, a to z kolei na zwiększenie tendencji do tycia (zwiększania ilości tkanki tłuszczowej). Natomiast przyrost masy mięśniowej sprzyja wzrostowi metabolizmu, co jest bardzo korzystne.
Strona główna Drukuj dokument

JURA - MED   (dzielnica Żabki)
42-400 Zawiercie, Piłsudskiego 97
tel. 510 136 248, e-mail: biuro@jura-med.pl

Poradnia dietetyczna Jura-Med oferuje usługi medyczne z zakresu poradnictwa dietetycznego i masaży w nadwadze, otyłości, cukrzycy, w zaburzeniach odżywiania u dorosłych i dzieci z ustaleniem indywidualnych programów dietetycznych. Podczas pierwszej wizyty dokonuje się pomiaru: tkanki tłuszczowej,mięśniowej, beztłuszczowej masy ciała, rozmieszczenia płynów w organizmie, BMI, Podstawowej Przemiany Materii. Uzyskane dane dają podstawę do zaplanowania indywidualnej diety.